KONST / Litografier / Färglitografier 12946496
nr 1294 6496
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 2 st, 360-upplaga. Signerad. Motivet: 42x30 cm ca
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 2 december 2019
kl 19:02:48
26/11 00:02:24
100 kr
26/11 17:52:51
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren